Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği izle

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği izle
1080P 8.3
Orta Dünya'nın ikinci çağında elflerin, cücelerin ve insanların efendilerine güç halkaları verilir. Onların bilmediği Karanlık Lord Sauron'un geldiğidir.. Tek Yüzüğü ile Hüküm Dağı'nı fethedebilecek güçtedir. Diğer Yüzüklere hakim olmak amacıyla gelen Sauron savaşmaya hazırdır. İnsanlarla elflerin son ittifakı Sauron'un Mordor'daki güçleriyle savaşmak olacaktır. İsildur'a ait Gondor Sauron'un parmağını ve yüzüğünü onunla koparır ve bu sayede fiziksel formunu yok eder. Sauron'un ilk yenilgisiyle Orta Dünya'nın Üçüncü Çağı başlar.

Yüzüğün etkisi Isildur'u değiştirir ve daha sonra Orklar tarafından öldürülür. Yüzük, beş yüzyıl boyunca sahibi olan Gollum tarafından bulunana kadar 2.500 yıl boyunca kayıptır. Yüzük daha sonra geçmiş tarihi hakkında bilgisi olmayan Bilbo Baggins adında bir hobbit tarafından bulunur .

Altmış yıl sonra Bilbo, Shire'daki 111. doğum gününü kutlar ve eski arkadaşı sihirbaz Gandalf the Grey ile tekrar bir araya gelir . Bilbo, son bir macera için Shire'ı terk etmek istediğini ve Yüzük de dahil olmak üzere mirasını yeğeni Frodo'ya bırakacağını söyler. Gandalf Yüzüğü araştırdığında yavaş yavaş ipuçları bulur. Gollum'un Sauron'un Orkları tarafından yakalandığını ve işkence gördüğünü öğrenir. Sorgulaması sırasında iki kelime söyler: "Shire" ve "Baggins".

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği - The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring serisinin ilk filmini Full HD 1080p Türkçe Dublaj, Türkçe Altyazılı Tek Parça bol play keyfi ile izle.