Rüzgarı Dizginleyen Çocuk – The Boy Who Harnessed the Wind izle

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk – The Boy Who Harnessed the Wind izle
1080P 8
William Kamkwamba, Malawi bölgesinin Kasungu eyaletinde doğar. William Kamkwamba yakın bir köy yaşayan çiftçi bir aileden gelen genç bir öğrencidir. Arkadaşları ve komşuları için radyoları sabitlemeye, boş zamanlarını kurtarabileceği elektronik bileşenler için yerel hurdalığı araştırarak geçer. Ebeveynleri öğrenim ücretlerini karşılayamadığı için okula gitmesini yasaklamıştır. Fakat William'ın fen öğretmeninin kız kardeşi ile gizli bir ilişkisi olduğu için dersine devam etmesine ve okul kütüphanesine erişmesine izin vermesi için şantaj yapar. Araştırırken elektrik mühendisliği ve enerji üretimi hakkında bilgi edinir.

2000'li yılların ortalarında, kuraklık ve sonuçta ortaya çıkan kıtlık nedeniyle kötü mahsul William'ın köyünü harap eder. ve hükümet rasyonu ve William'ın ailesinin tahıl depolarına el koyar. İnsanlar artık köyü terk etmeye başlarlar ve William'ın kız kardeşi ailesinin evinden bir boğaz daha eksilmesi için eski öğretmeniyle birlikte kaçar.

Köyünü kuraklıktan kurtarmaya çalışan William, daha önce atılan bir elektrikli su pompasına güç vermek için bir yel değirmeni inşa planı tasarlamaya başlar. William küçük bir prototip oluşturur ve çalıştığın kanıtını görünce büyük bir yel değirmeni yapmaya çalışacaktır. Babası Trywell'den köydeki tek bisiklet ve ailenin son yadigarı olan eşya için aile bisikletini sökme izni vermesini ister. Babası boşuna olduğuna inanır ve prototipi yok eder. Annesinin yardımı ile William babası ile uzlaşır. Arkadaşları ve köyün geri kalan üyelerinin yardımıyla başarılı bir mahsulün ekilmesine yol açan tam boyutlu bir rüzgar türbini inşa ederler.
  Tür: Dram Filmleri
6.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı