Ip Man izle

Ip Man izle
720P 7.7
1930'larda Foshan şehri çeşitli okulların aktif olarak öğrencileri yetiştirdiği ve birbirleriyle yarıştığı Güney Çin dövüş sanatlarının bir merkezidir. Wing Chun olmasına rağmen Usta Ip Man Foshan'ın en yetenekli dövüş sanatçısıdır. Mütevazi bir hayat yaşar. Varlıklı bir adam olarak seçili öğrencilere eğitim verir ve maddiyata önem vermez. Günlerini eğitim, arkadaşlarla toplantı ve ailesiyle zaman geçirmeye harcar.

Ip'in saldırgan, kaba, çok yetenekli bir Kuzey Çin dövüş sanatları ustası Jin Shanzhao'yu yener ve insanların saygısı ona artar. Japon işgali 1937 yılında Foshan şehrini olumsuz etkiler. Ip ve ailesi servetlerini kaybeder ve kötü bir daireye taşınmak zorunda kalır. Ailesini desteklemeye umutsuz olan Ip, bir kömür madeninde iş bulur.

Kömür madeninde çalışan dövüş sanatçılarına kazandıkları her maç için bir torba pirinç kazanma şansı olur. Ip, ilk başta reddeder. Ancak arkadaşı Lin, bir karşılaşmaya katıldıktan sonra ortadan kaybolur. Ip arkadaşını bulabilmesi için maça çıkacağını söyler. Liu bir kerede üç kişi ile dövüşmeyi ısrar eder ve kaybeder. Liu, ilk maçtan kazanan pirinç torbasını toplamaya çalıştığında Miura'nın ikinci komutanı Albay Sato onu vurur ve öldürür.

Maç sonunda Ip, Japonların daha önceki bir dövüşten sonra Lin'i dövüp öldürdüğünü çıkarır. Öfkesini zar zor tutar. Ip aynı anda on karateka ile bir maç talep eder. Japonların Foshan'ı işgal etmesinden bu yana Wing Chun'u uygulamamasına rağmen acımasız ve etkili bir darbe hareketleriyle hepsini yener. Miura'nın ilgisini çeker ve Ip hakkında daha fazla bilgi edinmek ve onun tekrar dövüşmek ister.

Ip daha sonra Foshan'da bir pamuk fabrikası sahibi işleten arkadaşı Chow Ching-Chuen'i ziyaret eder. Chow'un oğlu Ip'e Jin tarafından yönetilen bir haydut çetesinin işçileri taciz ettiğini ve onlardan zorla para almaya çalıştığını söyler. Ip Wing Chun'daki işçileri kendini savunma için eğitir.

Miura arenaya geri dön der ve Ip reddeder. Miura sabırsızlaşır ve Sato'yu onu bulmak için birkaç askerle birlikte gönderir. Sato, Ip'in karısını görür ve ona yaklaşır. Ip karısını korur ve üç askeri öldürür. Dairelerinden kaçarlar ve Li'nin ailesiyle bir odaya girerler. Haydutlar pamuk fabrikasına tekrar geri gelir. İşçiler Ip'in öğrettiği teknikleri kullanarak savaşırlar.

Ip savaşın ortasına gelir. Soyguncuların birçoğunu yener ve Jin'i tekrar döver ve onu bir kez daha utandırır. Ip onu işçileri tekrar taciz etmemesi konusunda uyarır. Sonrasında Ip'i kaçırırlar. Miura, Ip'e Japon askerlerine dövüş sanatlarını öğretirse öldürmeyeceğini söylüyor. Fakat Ip Man Miura'yı reddeder ve onu bir maç için zorlar. Miura, Japonları aşağılamak için kabul eder.

Ip ve Miura arasındaki maç Foshan meydanında halka açık olarak yapılır. Sato, maçı kaybederse ​​Ip'i öldürmeyi teklif eder. İlk başta iki savaşçı eşit derecede gibi görünür ancak Ip sonunda kusursuz bir savunma ve acımasız doğrudan darbeler ile Miura'ya ciddi bir şekilde döver.

Çinli kalabalık karısını ve çocuğunu Chow ile döndüğünü gören Ip'i alkışlar. Miura'nın yenilgisine öfkeli olan Sato, Ip'i göğsünden vurur. Scuffle, Sato'yu kendi silahıyla öldürür. Ip kaosun ortasından kaçırılır. Epilog hayatta kaldığını ve ailesi ile Chow'un yardımıyla Hong Kong'a kaçtığını söyler. Orada Ip, Bruce Lee de dahil olmak üzere öğrencilerinin dövüş sanatları öğretir ve Wing Chun okulu kurar.
6.7
Toplamda 2 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı