Braveheart – Cesur Yürek izle

Braveheart – Cesur Yürek izle
1080P 7.9
1280 yılında İskoçya da Kral tahta varisi bırakmaz. III.Alexander'ın ölümünden sonra İskoçya'yı "Longshanks" işgal eder ve fetheder. Genç William Wallace, Longshanks'ın ihanetine tanıklık eder. Babası ve erkek kardeşinin ölüer. Amcası Argyle tarafından eğitilir ve yurtdışına hacca götürülür. Yetişkin Wallace İskoçya'ya döner ve çocukluk arkadaşı Murron MacClannough'a aşık olur ve ikisi gizlice evlenir.

Wallace, Murron'u İngiliz askerleri tarafından tecavüze uğramaktan kurtarır. Ancak ikinci girişimleriyle savaşırken Murron yakalanır ve kamuya açık olarak infaz edilir. Longshanks oğlu Prens Edward'a ölümünün durdurulmasını emreder. Wallace, İngilizlere karşı isyan eder ve efsanesi yayılırken çevredeki klanlardan yüzlerce İskoç ona katılır.

Wallace zafere ordusunu açar Stirling Savaşı ve ardından kenti yok eder. İsyan tehdidinden endişelenen Longshanks, oğlunun karısını gönderir. Bizzat tanıştıktan sonra Isabella, Wallace'a aşık olur. Onu yaklaşan istila hakkında uyarır. Wallace daha sonra Robert Bruce'un Longshanks'la birlikte savaştığını öğrenir ve ihanete uğrar. Sonuçta Longshanks bir İspanyol'dur fakat İngiliz sömürgeciliğini takip eder.

Bruce babasını kınar ve bir daha yanlış tarafta olmayacağına söz verir. Wallace, Lochlan ve Mornay'ı ihanetlerinden ötürü öldürür ve İilişkisi olduğu Isabella'nın yardımıyla yedi yıl boyunca İngilizlere karşı gerilla savaşı yapar. Wallace Robert'ın babası tarafınfan bir komploya kurban gider ve İngilizlere teslim edilir. Robert babasına çok öfkelidir ve onu öldürür.

Isabella Wallace'nin çocuğunu taşır ve intikamı için savaşır. Londra'da Wallace bir İngiliz sulh yargıcısının önüne çıkarılır ve yüksek ihanet ile suçlanır. Halkın gözü önünde işkence edilecek ve başı kesilecektir. Acı çekerken bile krala teslim olmayacaktır. Halk cesaretinden dolayı merhamete gelecek ve ağlayacaktır.

Sulh yargıcı ona son bir şans sunar. Eğer sadece "Merhamet" kelimesini söylerse hızlı bir şekilde öldürülecektir. Wallace bunun yerine "Özgürlük!" Diye bağırır ve yargıç ölümünü emreder. Meydandan geçerken Walace'nin ağlamasını Longshanks ölmeden hemen önce duyar. Başının kesilmeden birkaç dakika önce Wallace, kalabalığın içinde Murron'un ona gülümsediğini görür.

1314'te İskoçya'nın kralı Robert olur. Tören de İngiliz kuralını resmen kabul edeceğini söyler ver bir İskoç ordusuna liderlik eder. İngilizleşmeye doğru ilerlemeye başlarken durur ve Wallace'ın sözleri aklına gelir. Hamish, Wallace'ın kılıcı Braveheart'ı İngiliz ordusunun önünde aşağıya fırlatır ve adamlarını Wallace ile olduğu gibi Robert ile savaşmasına teşvik eder. İskoçların Wallace'ın adını söylemesi ile Robert, ordusunu İngilizlere karşı savaşa yönlendirir ve özgürlüklerini kazanır.
  •  Süre: 178 Dakika
  • Ülke:
  • Yıl :
  • İzlenme: 1.068
  • Beğen: 0
  • Beğenme: 0
  • Kalite :1080P
10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı