Hızlı ve Öfkeli Serisi

Hızlı ve Öfkeli serisi yasadışı sokak yarışı, soygunlar ve casuslar ile ilgilenen bir dizi aksiyon filmidir. İlk filmde orijinal üçlemesini yasa dışı sokak yarışı odaklanmıştır. Film başlangıç yılı 2001'dir. İkinci film Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı (2006). Filmin üçüncü serisi soygunlara ve casusluğa çeviren Fast & Furious (2009) ile değişir ve onu dört bölüm takip eder. 2021'de piyasaya sürülecek ve onuncu ve son film olarak planlanacaktır. Universal, diziyi Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (2019) filmini içerecek şekilde genişletirken, yan kuruluşu DreamWorks Animation bunu animasyonlu televizyon dizisi Fast & Furious Spy Racers ile izledi . Filmlerin tümünde film müziklerinin yanı sıra mevcut müzikleri içeren derleme albümleri de yayınlandı. Diziye bağlanan iki kısa film de yayınlandı.

Araba Tutkunlarının Nirvana Serisi Hızlı ve Öfkeli!

Hızlı ve öfkeli serisi ticari olarak başarılıdır ve 5.8 milyar doların üzerinde toplam brüt ile onuncu en yüksek gişe hasılat filmi serisi olarak yer alır. İlk film olumlu sonuçlar almıştır.

Hızlı ve Öfkeli Serisi Sıralaması

  • Hızlı ve Öfkeli (2001)

Serideki ilk film, Dominic Toretto (Vin Diesel) liderliğindeki bir grup bilinmeyen otomobil korsanının kimliğini keşfetmekle görevli gizli bir polis olan Brian O'Conner'ı (Paul Walker) konu almaktadır.
  • 2 Hızlı 2 Öfkeli (2003)

Brian O'Conner ve Roman Pearce (Tyrese Gibson), ABD Gümrük Servisi'nin , uyuşturucu lordu Carter Verone'yi (Cole Hauser) sabıka kayıtlarının silinmesi karşılığında düşürmek için gizli bir ekip oluşturur.
  • Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı (2006)

Lise araba tutkunu Sean Boswell (Lucas Black) babasıyla birlikte Tokyo'da yaşamaya gönderildi ve şehrin sürüklenen topluluğunda teselli bulur. Bu yayınlanan üçüncü film olmasına rağmen oldukça ilgi toplamıştır.
  • Hızlı ve Öfkeli (2009)

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanı Brian O'Conner ve Dominic Toretto, Toretto'nun sevgilisi Letty Ortiz'in (Michelle Rodriguez) cinayetinin intikamını almak ve uyuşturucu lordu Arturo Braga'nın (John Ortiz) yakalanması için birlikte çalışmak zorunda kalır. Film Hızlı ve Öfkeli olaylarından beş yıl sonra ve Tokyo Yarışı'ndan önce hazırlanır.
  • Hızlı ve Öfkeli 5 (2011)

Dominic Toretto, Brian O'Conner ve Mia Toretto (Jordana Brewster) ABD Diplomatik Güvenlik Servisi (DSS) ajanı Luke Hobbs (Dwayne Johnson) tarafından tutuklanmaya devam ederken yolsuz işadamı Hernan Reyes'den (Joaquim de Almeida) 100 milyon dolar çalmak için soygun planlar.
  • Hızlı ve Öfkeli 6 (2013)

Dominic Toretto, Brian O'Conner ve ekibine, Toretto'nun eski sevgilisi Letty Ortiz tarafından yönetilen Owen Shaw (Luke Evans) liderliğindeki yetenekli bir paralı asker örgütünü devirmesine yardım etmesi karşılığında Luke Hobbs tarafından suçları için af teklif ediliyor..
  • Hızlı ve Öfkeli 7 (2015)

Koma küçük kardeşi Owen'ın intikamını almak isteyen haydut özel kuvvetler suikastçısı Deckard Shaw (Jason Statham), Dominic Toretto ve Brian O'Conner takımını bir kez daha tehlikeye atar.
  • Öfkeli Kaderi (2017)

Siber Terörist Cipher (Charlize Theron) Dom'u onun için çalışmaya zorlar ve onu ekibine çevirir. Onları Dominic'i bulmaya ve Cipher'i devirmeye zorlar.
  • F9 (2021)

Dominic Toretto ve ailesi, eski düşmanları Cipher ile çalışan ve Dominic'e karşı kişisel kan davası tutan, ölümcül bir suikastçı olan Dominic'in küçük kardeşi Jakob (John Cena) ile yüzleşmek zorundadır.