Harry Potter Serisi

JK Rowling yazarının Harry Potter serisini yazması ile oluşan İngiliz-Amerikan film serisidir. Fantastik film sınıfına girmektedir. 8 seri film ile seyirciyi oldukça büyülemektedir. Harry Potter ve Felsefe Taşı filmin ilk serisidir. Devamı Harry Potter ve Sırlar Odası, Harry Potter, Harry Potter ve Azbakan Tutsağı, Harry Potter ve Ateş Kadehi, Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı, Harry Potter ve Melez Prens, Harry Potter: Ölüm Yadigarları 1 ve Harry Potter: Ölüm Yadigarları 2 olarak son bulur.

Harry Potter Film Konusu

Filmin ana karakterleri Harry Potter, Ron Weasley ve Hermione Granger’dır. Filmin konusu Lord Voldemort büyücülük dünyasında bir yıkım başlatır ve ona karşı kayan herkesi öldürür. Bu yıkımı yaparken Potter ailesi Voldemort’tan kaçar. Harry’nin annesi sevgi büyüsü yaparak oğlu Harry Potter’ı korumak için büyü yapar. Lord Voldemort, Harry Potter’ı tam öldürecekken büyü kendine yansır ve yok olur. Bu sadece ilerde olacakların başlangıcıdır. Çünkü Voldemort ölmemek için ruhunu 7 parçaya bölerek kendini canlı tutacak hortkuluklar yapmıştır.  Harry teyzesinin ailesi Dudley’ler ile yıllarca kalır ve büyü dünyasından habersizdir. Aradan yıllar geçer ve Harry Potter’in artık yaşı Hogwards Büyücülük Okuluna yaşı tutar ve Okula kabul edildiğine dair mektup gelir. Harry okula başlaması ile yepyeni bir dünya keşfedecektir. İleride Lord Voldemort’un canlanması ve Harry’nin kayıpları onu değiştirecektir. Filmin serisi bu şekilde başlayarak seyirciyi kendisine oldukça çekmektedir.

Harry Potter Serisi Bilinmeyen Gerçekler

Harry Potter filmleri çok büyük bir başarının öncüsüdür. Film endüstrisinde önemli bir etki bırakmıştır. Filmin başarı temelini oluşturmaktadır. 21. Yüzyılda Hollywood gişe rekorları kıran en etkilidir. Son filmin çıkışından bu yana çıkan diğer filmlere büyük ilham kaynağı olmuştur. The Economist’in 2009 makalesinde gerçek modern bir film serisi olduğu geçmektedir.