A Beautiful Day in the Neighborhood – Mahallede Güzel Bir Gün

A Beautiful Day in the Neighborhood – Mahallede Güzel Bir Gün
720P
A Beautiful Day in the Neighborhood izle, Amerika’nın sevilen sayılan bir o kadar da meşhur ünlülerinden Fred Rogers ve ödüllü gazeteci yazar Tom Junod arasındaki arkadaşlığa farklı bir bakış açısı ile odaklanıyor. Gerçek olaylara dayanan filmde alaycı gazeteci Junod, saygısız ve gönülsüzce Bay Rogers hakkında bir yazı yazmayı kabul eder ve yazılar yazıldıktan sonra ikili birbirini tanıdıkça birbirlerine ısınırlar ve dost olurlar. İkisinin de gazetecinin hayata olan bakış açısı değişir.Hayatını televizyon ekranlarından çocukları öğretici dersler ve kitaplar ile eğitmeye adayan Fred Rogers'ın yaşamını anlatacak olan A Beautiful Day In The Neighborhood'dan 2003 yılında hayatını kaybeden Rogers'ı büyülü ve eğitici bir hayat hikayesi ile görmekteyiz.

A Beautiful Day In Neighborhood filmi, Fred Rogers ile gazeteci Tom Junod arasındaki dostluğu konu ediniyor. Alaycı ve sarkastik özellikleriyle tanınan gazeteci Junod, Fred Rogers ile olan arkadaşlığı sayesinde empati kurmayı, kibar ve terbiyeli olmayı öğrenecektir.Pentagon belgeleri etrafında dönen yasal süreci konu alıyor. Washington Post çalışanları editör Ben Bradlee ve yayıncı Katharine Graham p) ordu analisti Daniel Ellsberg tarafından yazılan ve sızdırılan Pentagon belgelerini yayınlama kararı alırlar. Belgelerin, nereden geldiğini bilmedikleri için araştırmaları devam etmektedir.Kesin kaynaklar bulana kadar uğraşacakları çok fazla belge ve okuyacakları çok kitap gizli dosyalar bulunmaktadır.Vietnam Savaşı'nda askerlerinin rolü hakkında kamuoyuna ve kongreye yalan söylediğini, Nixon yönetiminin gizlice savaşı tırmandırdığını ortaya koymaları büyük skandal yaratır.

Nixon yönetimi The Post'un bunları yayınlamasını durdurmaya çalışır ve ABD Savunma Bakanı Yardımcısı William Rehnquist davayı Yüksek Mahkemeye sunar. Belgelerin yayınlanabilmesi ve özgür basın kavramının korunabilmesi için gazete ile ordu arasında büyük bir hukuk mücadelesi verilecektir. Amerika Birleşik Devletleri'nin Vietnam'a yirmibeş yıldan uzun süredir yaptığı müdahaleleri gösteren çok gizli belgeleri ele geçirmişlerdir. Bu belgeler devlet sırrı niteliğindedir ve yayınlayıp yayınlamama kararı, gazetenin genel müdürü Katherine Graham ve genel yayın yönetmeni Ben Bradlee'ye kalmıştır. Belgeleri yayınlayan gazete, müthiş bir sansasyon yaratır, ancak Graham ve Bradlee Amerikan devletini karşılarına almıştır ve hapse dahi girmeleri artık söz konusudur.
  Tür: Dram Filmleri
 •  Süre: 107 Dakika
 • Ülke:
 • Yıl :
 • İzlenme: 1.479
 • Beğen: 0
 • Beğenme: 0
 • Kalite :720P
5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı 3 Yorum Yapılmış
 1. avatar
    gönül erdane 16 Kasım 2019 16:33:10

  seyretmeden yorum yapamam

 2. avatar
    ali karasulu 6 Aralık 2019 20:40:06

  yorum yok izlemem gerek

 3. avatar
    nigar pashayeva 30 Mayıs 2020 21:21:25

  Tom Hanks rolu cok iyi canlandirmis ama senaryo kotu Bosa giden 1saat